Petrol Tankeri

tarafından
113
Petrol Tankeri

Petrol tankeri hakkında bilgiler

Petrol tankeri türleri diğer bir değişle ticari filolarda sıvı halde yani bulk halinde petrol ürünlerini taşımak için tasarlanmış gemilerdir. Genel olarak ise 2 türe ayrılırlar; Ham Petrol Gemileri ve Ürün Tankerleri’dir. Ham petrol tankerleri, rafine edilmemiş büyük miktardaki petrolü, işlenmek üzere rafinelere taşıyan gemilerdir. Ürün Tankerleri ise, genellikle ham petrollere göre düşük boyutlarda olup işlenmiş petrol ürünlerini pazara yani son kullanıcıya taşımak için tasarlanmışlardır.

Petrol tankerleri genellikle boyutlarına göre sınıflandırılırlar. Boyutlar ayrıca iç sularda çalışanlarda veya yakin kıyısal çalışanlarda da değişmekle birlikte günümüzdeki maksimum boyut olan Ultra Large Crude Carrier sınıfına ulaşabilmektedir ve bu gemilerin boyutları ise 550.000 DWT’dir. Tankerler yıllık olarak ortalama 2.000.000.000 metreküp petrol dünya genelinde taşımaktadırlar.

Sizde tanker gemilerinde çalışmak istiyorsanız The captain leader şirketimize ulaşarak denizcilikle ilgili bilgi alabilirsiniz