Turistik Tekne

tarafından
137
Turistik Tekne

Turistik Tekne hakkında bilgiler

Ülkemiz; Karadeniz, Marmara Denizi, Ege Denizi ve Akdeniz tarafından kuzey, batı ve güneyden çevrelenmektedir. Bu sebeple ülkemiz yabancı ve yerli yatçıların her gece değişik yerlere demir atacakları hazine niteliğinde çok sayıda koy, körfez ve plajlara sahiptir. Ayrıca ülkemiz Mavi Yolculuğa da ev sahipliği yapmaktadır. Bu eşsiz deniz yolculuğu, misafirlerin kara yerine denizden eski uygarlıkların tarihini öğrenmek; koylarda, körfezlerde ve açık denizlerde rüzgâra yelken açmak ve doğayla bütünleşmek anlamındadır. Bu yolculuk aynı zamanda misafirleri Kleopatra’nın özel plajına, Olimpos Dağı’nın ebedi ateşine ve eski uygarlıkların binlerce arkeolojik kalıntısına götüren bir yolculuktur.
Ülkemizde yatçılık, kıyı köylerin ve kasabaların sıcak, sevimli ve misafirperver halkına yararlı kültürel deneyimler kazandırmaktadır. Genellikle batı ve kuzeybatıdan esen ılık rüzgârlar doğanın tadına varılmasını sağlayarak, uzun yaz mevsimini yatçılık için ideal hale getirmektedir. Bazı turkuaz (mavi – yeşil) renkli kıyılardan, koylardan ve körfezlerden deniz seviyesinden oldukça yüksekteki dağ tepelerini seyretmek de mümkün olmaktadır.

Sizde turistik teknelerde çalışmak istiyorsanız The Captain leader şirketimize ulaşarak denizcilikle ilgili bilgi alabilirsiniz